Let´s play and learn
Všetci žiaci našej školy sú zapojení v projekte eTwinning, na ktorom pracujeme aj v programe Erasmus+ - Let´s play and learn together s možnosťou výmenných pobytov v európskych krajinách. V ňom si predovšetkým mladší žiaci a škôlkari rozvíjajú slovnú zásobu, učia sa angličtinu hravou formou a s využitím metódy CLIL. V priestore twinspace sme zrealizovali kvízy, diskusie k témam projektu, prezentovali sme rozličné školské i mimoškolské aktivity, tradície ako Tekvičák, Vianoce, Veľká Noc, karneval. Za projekt získala škola i žiaci národný certifikát kvality. V projekte budeme pokračovať aj v šk. roku 2018/2019.
Spolupracujeme so školami:
Základná škola Viliama Záborského, Vráble, Slovensko
Osnovna škola Pušća, Donja Pušća Croatia
Agrupamento de Escolas de Fajões, Olieira De Azeméis Portugalsko
ICS di Gambettola, Gambettola (Fc) Taliansko
Faith íkokulu Amavutkõy,Turecko
Popis: Projekt – Let´s play and learn together - Hrajme sa a učme s spolu – je zameraný na výučbu angličtiny od raného detstva s využitím hravých a zábavných metód. V projekte sme si určili niekoľko cieľov. Jedným z cieľov projektu je vytvoriť pozitívny vzťah detí k angličtine a všeobecne cudzím jazykom prostredníctvom pohybových aktivít, tanca, piesní, rýmov, drámy, súťaží, kvízov, hier, športových aktivít. V projekte sa venujeme 6 hlavným témam: Ročné obdobia – Jeseň, zima a zimné sviatky, jar, leto, jesenné tradície a jarné tradície. V rámci nich sa žiaci venujúi rôznych miestnym i medzinárodným aktivitám: tvoria slovníky k aktuálnym témam projektu v anglickom jazyku a v jazykoch zapojených krajín. K nim vymšľame hry, súťaže, on-line kvízy, hádanky a následne ich vzájomne riešime. Venujeme sa aj zábavným aktivitám ako spev, kreslenie, dráma, športové hry. Prostredníctvom nich sa deti spontánne učia angličtinu a spoznávajú aj iné európske jazyky.
Ďalším cieľom projektu bolo spoznávanie partnerských európskych krajín. Zamerali sme sa na tradície, sviatky a festivaly viazané na ročné obdobia v európskych krajinách.
V projekte sme sa zamerali aj na metódu CLIL v predmetoch primárneho vzdelávania, ktorú realizujeme v školách i na medzinárodných stretnutiach. Učitelia majú možnosť si vymieňať skúsenosti o využití metódy CLIL vo vyučovacom procese, výhodách a pozitívnom efekte na žiakov. Spoznáme vzdelávacie metódy v iných európskych krajinách v materských a základných školách.
Výsledkom našej spolupráce bude medzinárodná elektronická kniha ako stručný prehľad miestnych i medzinárodných aktivít. Vytvoríme aj brožúry o hodinách CLIL v rozličných predmetoch primárneho vzdelávania v školách i počas stretnutí na výmenných pobytoch žiakov. Žiaci budú tvoriť medzinárodné koláže z vymenených výtvarných prác a pohľadníc.